6 důležitých součástí dětské výbavičky + konkrétní tipy

Když přichází do rodiny miminko, potřebuje asi milion věcí. Řada z nich jsou cenově zanedbatelné položky, mnoho pomůcek nebo oblečení se dá vypůjčit, získat darem a podobně, ale některé větší potřeby se vyplatí promyslet a najít ty nejlepší. Mnohdy jde totiž doslova o zdraví dítěte. Připravili jsme konkrétní tipy na 6 důležitých součástí dětské výbavičky.

tipy na výbavičku pro děti, matrace je důležitější než samotná postýlka
Na kočárek a postýlku většinou myslí všechni – co ale kvalitní matrace?
  1. Kočárek: Tak to je široké téma! Dle rodičů jsou praktičtější větší a tmavší kočárky, kterým by zároveň neměla chybět pláštěnka a síťka proti hmyzu. Je třeba zvážit i terén pro kočárek, roční období, v němž se dítě narodí, i celkový životní styl rodiny. Počátkem roku 2020 je například na Heurece TOP jedničkou kočárek Hauck Runner pro sportovně založené rodiče. Frčí také značky Inglesina nebo Kinderkraft. Jen stará dobrá česká Liberta už neexistuje… Ale kočárků této značky je zatím dost v internetových bazarech – za dva, tři tisíce korun – a některé jsou opravdu parádní retro. Pokud se vám klasické typy kočárků líbí, určitě je omrkněte. 
  2. Autosedačka: První místa Heureky obsazují autosedačky Cybex s ochranou proti bočním nárazům, jejichž cena začíná zhruba na třech tisících korunách. Určitě se nezaměřujte na nejlevnější autosedačky – zde musí být bezpečnost miminka prvním kritériem.
  3. Přebalovací pult: O přední místa na Heurece se dělí přebalováky značek Scarlett a Klups. Jsou k dispozici i v praktické podobě komody se zásuvkami, která může později, po jejich odejmutí, rodině dál sloužit jako skříňka. 
  4. Elektronická chůvička: Hitem rodičů je videochůvička TrueLife NannyCam H32 s dosahem 300 metrů, s pokojovým teploměrem a nočním světlem. Stojí podle akcí zhruba dva až tři tisíce korun.
  5. Postýlka: Internetovému trhu vévodí dětská postýlka Klups Safari Žirafa v bílé barvě. „Za ty peníze si myslím adekvátní výrobek, vypadá super a snad bude i dobře sloužit,“ vyjádřila se jedna zákaznice.
  6. Kvalitní matrace: Nezbytná součást postýlky, mnohem důležitější než efektní látkové mantinely. Každé miminko má mít svou vlastní, novou matraci! Cenově už to dnes není žádný problém. Díky dobré matraci vám bude dítě lépe spát a hlavně, získá potřebnou oporu pro svůj rychlý tělesný vývoj. Na horních příčkách oblíbenosti jsou v e-shopech české dětské matrace MPO Marcelka (za méně než tisíc korun) či MPO Kokosík. O první jmenované řekla paní Jana: „Po krátkém užívání můžu říct, že matrace je opravdu skvělá. Je tvrdá, což by dětské matrace být měly, ale zároveň se pod tělem trošku poddá, aby se na ní příjemně leželo, a navíc je dostatečně vzdušná. Hodně oceňuji možnost si vybrat kvalitnější – nepromokavý – potah na matraci přímo od výrobce.“