Když najednou místo dětské matrace sháníte matraci pro studenta…

Každému rodiči se to přihodí. Jednoho dne zůstane s úžasem stát nad tím, kam se podělo to sladké děťátko i jeho potřeby. Z někdejšího dětského pokoje najednou zní dunivé hlasy teenagera, jeho přátel a také lásek. Na vás ovšem zůstává důležitý úkol – jak to nyní vyřešit se spaním?

Už to není dítě… chce to pořádnou postel i matraci

Zatímco rostoucí dítě nejlépe prospívá na jednolité matraci bez anatomických zón, teenageři už ocení pěnové matrace, které mohou být z jedné strany měkčí a z druhé tvrdší. Například, pokud potomek přichází zmožen z posilovny, zvolí měkkou stranu, a po celodenním studiu vsedě u počítače zase tvrdší stranu. Těmto požadavkům odpovídá oblíbená česká matrace Olivia s výškou 11 cm a nosností 120 kg. V běžném rozměru 90 × 200 cm stojí jen 1890 Kč a ještě k ní náleží dárek, anatomický polštářek (jako ke všem MPO-matracím). 

Pro přespání kamarádů se může hodit skládací matrace Praktika s výškou 8 cm, vyrobená z moderní tvarově stálé PUR pěny, která poskytuje tělu dobrou oporu. Složená měří 90 × 67 × 24 cm, takže se snadno vejde i do klasické skříně, kde je vždy připravená k použití.

Studentské matrace musí být odolné. Máme tipy pro každou peněženku!

Pokud se vaše dítě stěhuje na studentský privát nebo i koleje, určitě ho vybavte novou matrací, která je zdravotně nezávadná, antibakteriální, protiplísňová a alergicky neutrální. V e-shopu českého výrobce nejvíce frčí matrace pro studenty v základním rozměru 90 × 200 cm, případně 140 × 200 cm – i pro návštěvy v mnohdy stísněných studentských podnájmech. Dají se pořídit také jako partnerské matrace 1+1 zdarma – tedy za výhodných cenových podmínek. Žádané jsou modely Xena, Memory Comfort, Fantasy a další – ceny za 1 kus od zhruba 2000 Kč.

Chcete-li pro své dítě na prahu dospělosti matraci střední cenové hladiny, mohla by vás zaujmout hypoalergenní matrace Latex 7 Exclusive za 5790 Kč. Je rozdělená do 7 anatomických zón: pro hlavu a krk, ramenní změkčení, pozvolný přechod, zpevnění pro boky a střední část těla, další přechod, kolena a stehna, lýtka a chodidla. Díky rozlišení zón je spánek na latexové matraci nejen hygienický, ale i mimořádně komfortní a osvěžující. Lví podíl na tom má její materiál, latexová pěna s vysokým podílem přírodního kaučuku. Je alergicky neutrální, odolná vůči plísním a bakteriím.

Náročným zákazníkům jistě vyhoví ručně šitá matrace Ocean Dream za 11 490 Kč, která kombinuje přírodní latex, mořskou trávu, ovčí vlnu a vlákna agáve. Je středně tuhá, vysoká 18 cm, zhotovená bez lepidel a chemie, opět vhodná i pro alergiky a ekzematiky. Na ní se vaše dítě zregeneruje na 100 % i po mimořádné zátěži jakéhokoli druhu.

Studentské matrace toho zažijí opravdu hodně – z hlediska rodiče radši nevědět. Jakmile dítě co nejlépe opatříte, nezbývá než věřit, že je dobře vychované a bude si materiálních statků od vás vážit.