Dostavěli jste dům a nezbývá vám na dětské matrace? Nešiďte je – poradíme

Pořízení nového bydlení finančně vyčerpá skoro každého. A tak unavení budovatelé přemýšlejí, co z vybavení by ještě počkalo, případně se podědilo v rodině, pořídilo od známých, z bazaru, na inzerát, v bombastické slevové akci obchodního řetězce… Zrovna na matracích se ale šetřit nevyplatí, a už vůbec ne na dětských!

Pevná opora rostoucí dětské páteře je při spánku velmi důležitá. Dnes už naštěstí díky cenově dostupné české výrobě můžete opatřit nové matrace celé rodině, i když máte aktuálně hlouběji do kapsy.

Levné dětské matrace Natur MPO do nového dětského pokoje. Ze začátku stačí dát na zem.

Celá série tipů na levné dětské matrace: Jana, Marcelka Natur, Olivia, Klaudie… 

Dobrá zpráva je, že dětem úplně stačí jednoduché matrace, a ty moc nestojí. Rozhlédněte se po středně tvrdých matracích bez anatomických zón, z jakostní PUR pěny (nikoli z paměťové pěny). Tipem může být matrace Jana z jednoho bloku pěny, za cenu od 1590 Kč (rozměr 90 × 200 cm a ekonomický, chemicky čistitelný potah). 

Frčí také dětské matrace s kokosovou deskou, která zlepšuje hygienu lůžka a pomáhá omezit alergické projevy. Pro miminko vyberte třeba matraci Marcelka Natur (základní cena 1279 Kč), která je zhotovená právě z kokosu (a PUR pěny). Působí vzdušně, spolehlivě odvádí vlhkost a zamezuje usazování plísní a roztočů. Hlavně je však náležitou oporou dětského tělíčka při jeho rychlém vývoji.

Pro větší děti už jsou vhodné pěnové matrace, které mohou být z jedné strany měkčí a z druhé tvrdší. Oblíbená je třeba česká matrace Olivia s výškou 11 cm a nosností 120 kg. V běžném rozměru 90 × 200 cm stojí jen 1890 Kč a získáte k ní dárek, anatomický polštářek (jako ke všem MPO-matracím). Dětskou matraci Olivia oceňuje například paní Eliška, která ji nechala synovi vyrobit na míru – na atypickou postel. (To není problém – v e-shopu prostě zadáte požadované rozměry). „Dcera bude mít taky atypickou postel a já mám jasno, kde a jakou matraci pro ni budu kupovat,“ dodává. 

Máte-li dvě děti, pod 2000 Kč vychází také partnerská matrace Klaudie (1+1 zdarma). Je vyrobená ze speciální pěny imitující mořskou houbu. Pozor však na nosnost, je pouze do 75 kg. Nejlépe, když si prohlédnete celou kategorii Matrace pro děti

Přesvědčte se sami z množství online zveřejněných recenzí uživatelů, že MPO-matrace představují ideální poměr ceny a kvality. Pokud si nejste jistí výběrem, využijte zákaznický chat nebo osobní vyzkoušení v jedné z mnoha partnerských prodejen.