Poznejte nové matrace pro dětské alergiky – s mědí a se stříbrem!

Stačí, aby matrace trochu zestárla, nebyla často větraná a sluněná, a už se v ní vyskytují roztoči, viry, bakterie, plísně, houby… A to až v mnohamilionových počtech!

Začněte s likvidací virů a bakterií přímo doma v matraci
Ve staré matraci se mohou schovávat bakterie, viry, roztoči i plísně

Živé organismy z postelí pak u citlivějších jedinců vyvolávají alergie, astma, ekzémy a další kožní problémy. K nejohroženějším skupinám patří děti, jejichž imunitní systém se teprve vyvíjí. Avšak zákeřné, dosud neznámé viry a bakterie, které se začaly objevovat, mohou ohrozit kohokoli. S těmito vetřelci je třeba bojovat na všech frontách, a to i promyšleným výběrem matrace. 

Sázka na jistotu: matrace Cupra Therapy a Silver ProMed

Inspirujte se matracemi s mědí a stříbrem, které vyvinula inovativní česká společnost MPO-matrace. Prohlédněte si třeba model Cupra Therapy s paměťovou pěnou obohacenou mědí, která pomáhá likvidovat bakterie a přispívá k tepelné pohodě uživatele. V této matraci jsou navíc i koňské žíně, na něž alergici rovněž nedají dopustit. Na vzdušných a prodyšných koňských žíních se totiž mnohem lépe dýchá i těžkým astmatikům. 

Další matrace využívají paměťovou pěnu Silver fresh s obsahem stříbra, které už dávno proslulo svými antialergickými a antibakteriálními účinky. Ještě před matracemi našlo široké uplatnění ve sportovních a funkčních oděvech. Nejprodávanější je středně tuhá zdravotní matrace Silver ProMed, vysoká 28 cm, která kromě stříbra využívá i efektu koňských žíní a mikropružin umístěných jednotlivě v taštičkách. 

matrace se stříbrem proti virům a bakteriím, ideální i pro děti a dospívající

Všechny „měděné a stříbrné“ MPO matrace jsou sázkou na jistotu, že jste pro zdravý spánek své rodiny udělali maximum. Pokud chcete pro dítě menší matraci, než je standardní rozměr 90 × 200 cm, žádný problém, nechte si ji u společnosti MPO-matrace vyrobit na míru. Při objednávání jednoduše zadejte vlastní rozměry.   

Další tipy na matrace pro alergiky

Citlivé pokožce alergických dětí vyhovují také matrace z latexu nebo moderní pěny, například Latex 7 Exclusive, Loreta a Penelope. Můžete k nim zvolit potah s aktivními molekulami stříbra, případně potah, který lze prát až na 95 stupňů. I matracové potahy vám šikovné švadleny z MPO matrace ušijí na míru.

Matraci pro alergika, opatřenou antibakteriálním povlakem, vhodně doplní protiroztočové lůžkoviny a povlečení, vysavač s HEPA filtrem, sprej na hubení roztočů a případně i čistička vzduchu.

Jak ještě podpořit imunitu celé rodiny

Nejlepší obranou před vznikem jakýchkoli nemocí je silný imunitní systém. „Sice nemáme žádné zázračné specifické přírodní látky, které by ničily koronavirus nebo jakýkoli další virus či infekční onemocnění, ale máme celou řadu nespecificky prospěšných potravin a živin,“ uvádí na svém blogu výživová poradkyně Margit Slimáková. 

Odbornice radí, abyste si dopřávali dostatek spánku, dobrou náladu, otužování, pobyt venku (nejlépe na slunci), procházky v lese, posezení na zahradě, rostlinné látky s antibiotickým, antioxidačním nebo protizánětlivým působením (třeba česnek, cibuli, kurkumu, zázvor, manuka med, propolis, echinaceu, omega-3 tuky z ryb, medicinální houby jako reishi, hlívu nebo shiitake), vitamín D, nejlépe dlouhodobě ze slunce (v případě suplementu v kombinaci s vitamínem K2), zinek, nejlépe asi v podobě dražé (acetát a glukonát zinku) a vitamín C ze zeleniny a ovoce. 

Obranyschopnost posiluje rovněž hořčík, selen, železo, měď, kyselina listová, polyfenoly a vitamíny A, E, B2, B6 a B12. „Najdete je třeba v bobulovitém ovoci, citrusech, kapustě, cibuli, česneku, špenátu, mrkvi, ve vnitřnostech a vejcích,“ doplňuje Margit Slimáková. Upozorňuje i na efekt pravidelné konzumace fermentované zeleniny, která posiluje střevní mikrobiom. Patří sem kysané zelí a kimchi. A skvělé jsou i vývary.