Vybíráme matrace pro školáky

Potřebujete nové matrace pro děti školního věku? Zaměřte se na tvrdší či středně tvrdé matrace, které dokážou optimálně podepřít jejich rostoucí páteř. Matrace z paměťové pěny nebo s anatomickými zónami je vhodná až tak od 12 let věku, kdy už dítě tolik neroste.

Tip na matraci pro školáky na prvním stupni

Chcete konkrétní tip na matraci pro děti v prvních třídách základní školy? Může jím být středně tvrdá česká matrace Viola s výškou 15 cm a nosností 120 kg. Na její horní vrstvy je použitá polyuretanová pěna o vysoké hustotě pro dobrou prodyšnost. Speciální tvarování pěnových desek zaručuje pružnost matrace a její dokonalé přizpůsobení dětskému tělu. Pro ještě lepší tuhost a prodyšnost je do středu vložená deska RE pěny. K matraci se hodí jakýkoli rošt či pevná podložka. Můžete k ní vybrat potah podle svých potřeb, například takový, který se dá vyprat jen z jedné poloviny, což uvítají zejména rodiče alergiků.

Anatomicky tvarovaná matrace pro teenagery

Teenageři, respektive jejich rodiče, už mají širší výběr. Hodí se pro ně jak anatomicky tvarované, tak pěnové matrace s dvěma tuhostmi. Po návštěvě posilovny může student zvolit měkkou stranu, a po celodenním sezení u počítače zase tvrdší stranu matrace.

Populární česká matrace Xena má jak 7 anatomických zón, tak dvě tuhosti – 4 a 5 z rozsahu 1 až 7 (od nejměkčí po nejtvrdší). A ještě k tomu je dostupná v akci 1+1 zdarma s anatomickými polštářky jako dárky. „Není pravda, že čím dražší, tím lepší. Matrace Xena jsou skvělé a moc nestojí. Vřele doporučuji! Také dodání do tří pracovních dnů i s polštářky proběhlo na výbornou,“ uvádí paní Renáta, která jimi také vybavila svou rodinu.

Bohužel i mezi mladými lidmi jsou dnes rozšířené bolesti zad. Pravidelný pohyb sice nic nenahradí, ale dobře vybranou matrací ho můžete podpořit. Vhodným modelem je například česká matrace Teri, doporučená ortopedem pro všechny, které trápí bolavá záda a klouby – pro děti, teenagery i dospělé.