Nejprodávanější rozměry matrací pro děti

Délka, šířka a výška matrace patří mezi základní kritéria jejího výběru, ať už se jedná o modely pro dospělé, nebo děti. Platí, že matrace má být zhruba o 20 cm delší než uživatel a důležitá je také její dostatečná šířka a výška, hlavně s přibývajícím věkem.

Pro komfortní spánek a tělesný vývin nejmladší generace je nejvíce žádaná dětská matrace 60 × 120 cm, ale hodně na odbyt jdou i dětské matrace 140 × 70 cm. Záleží na rozměrech vybavované dětské postýlky, která může být jak nová, tak poděděná či „z druhé ruky“. (Do starších postýlek často pasuje delší dětská matrace 70 × 160 cm.) Na konstrukci postele až tak nezáleží, ovšem matraci je třeba každému dítěti pořídit novou. Mezi oblíbené a cenově dostupné typy patří MPO Marcelka Natur, dětská matrace 120 × 60 cm, zhotovená z jakostní PUR pěny a kokosových vláken. Ještě vyšší třídu představuje matrace Baby Natural z přírodních materiálů, dostupná v nejrůznějších rozměrech.

Jakmile dítě povyroste, přichází v úvahu dětská matrace 90 × 200 cm, což je i celosvětově nejžádanější rozměr matrací pro dospělé. U dětí zhruba do 12 let se však vyhněte matracím s anatomickými zónami, které jsou prospěšné až po ukončení růstu. Menším dětem postačí jednodušší typy středně tvrdých matrací (například MPO Jana, Paola, Klasik, Ontario…), pokud nemají zdravotní potíže vyžadující speciální matrace.

Nenechte se omezovat standardními rozměry matrací

Většina výrobců dodává na trh matrace v několika běžných rozměrech. Ale co když potřebujete jiný? Nechte si u české společnosti MPO vyrobit matrace na míru bez příplatku. Vaše přání ohledně rozměru (například dětská matrace 160 × 70 cm) zadejte online v detailu jakékoli matrace a systém vám následně vypočítá cenu.

Firma MPO-matrace vyrábí i atypické modely, například do vintage postýlky nebo osobitě zařizovaného dětského pokoje. Repasovat starší hodnotné postýlky, dětské kolébky či košíky je dnes IN. A s využitím nové moderní dětské matrace zajistíte i jejich zdravotní nezávadnost.