Tipy na kouzelné povlečení pro malé děti

Do dětské postýlky a pak i větší postele je dobré jen to nejlepší! Matrace, lůžkoviny i povlečení. Dnes se podíváme, jaká povlečení aktuálně frčí mezi českými rodiči.

Podle nákupního portálu Heureka jsou to jednoznačně bavlněné výrobky. Z motivů vede myška Minnie, Tlapková patrola, myšák Mickey, Hello Kitty, Mašinka Tomáš, Auta-Cars a Ledové království. Pro každého drobečka najdete to pravé, aby se mu dobře usínalo, a tato půvabná povlečení ani příliš nezatíží vaši peněženku. Jsou dostupná zhruba od 500 Kč (rozměry setu obvykle 140 × 200 cm a 70 × 90 cm). Ještě levnější jsou povlečení do postýlky (rozměry setu okolo 100 × 135 cm a 40 × 60 cm), například Nosorožec, Srneček, Sovička, Stádo oveček. Někteří výrobci zdůrazňují bezpečné zapínání povlečení na zip, aby se vyloučilo riziko vdechnutí knoflíku.

Silná dvojka: čeští výrobci MPO-matrace a Polášek-povlečení

Zvažujete-li pořízení matrace pro miminko Marcelka Natur, Kubík, Baby Natural či Kokosík, v e-shopu jejich českého výrobce MPO-matrace k ní můžete rovnou objednat i kouzelné povlečení značky Polášek-povlečení, například Slůně zelené či Medvídci oranž (povlak na přikrývku 90 × 130 cm, na polštářek 40 × 60 cm). Povlečení je ze stoprocentní bavlny a rovněž české výroby. Svému dítěti tak zajistíte zdravý spánek v objetí přírodních materiálů. Oba čeští výrobci jsou vyhledávaní také díky možnosti zhotovení atypických rozměrů všech svých matrací a povlečení.

Jakmile váš potomek povyroste, začne používat povlečení v tradičních rozměrech 140 × 200 cm a 70 × 90 cm. Na dětské matrace však stále doporučujeme lůžkoviny povlečené bavlněnou tkaninou. Oblíbený je například jakostní krep dostupný v nepřeberném množství vzorů, také proto, že se nežehlí.

A ještě tip k údržbě: aby si bavlněné povlečení s veselým dětským či jiným výrazným potiskem uchovalo své vlastnosti, perte ho samostatně, obrácené naruby a zapnuté.