Nejžádanější rozměr dětské matrace?

Rodiče nejčastěji pořizují miminkům matrace s rozměry 60 × 120 cm, ale žádané jsou i dětské matrace 70 × 140 cm. Je třeba vyjít z délky a šířky vybavované dětské postýlky, která může být nová i zděděná.

Konstrukce postýlky není až tak důležitá, ale matraci si každé dítě zaslouží novou, výhradně svou. Mezi známé a cenově dostupné typy patří MPO Marcelka Natur, dětská matrace 120 × 60 cm, zhotovená z jakostní PUR pěny a kokosových vláken. Ještě vyšší třídu představuje matrace Baby Natural z přírodních materiálů, na výběr v nejrůznějších rozměrech.

Uvádíme recenzi paní Lenky na kokosovou dětskou matraci Marcelka Natur: „Matraci s kokosovým vláknem jsem teď koupila vnukovi do postýlky, aby si na molitanové nekřivil zádíčka. Všichni moji vnuci měli v postýlce tuto matraci. Jsem s tímto výrobkem spokojena a vnuků mám pět.“

A jaké rozměry matrace potřebují dospělí?

Výrobci matrací často řeší požadavky na delší matraci (standardem je 195 nebo 200 cm). Minimální délku matrace určíte tak, že k vaší výšce přidáte 20 cm. Pokud tedy měříte 190 cm, měla by vaše matrace měřit alespoň 210 cm. Podobně uživatelé s vyšší váhou potřebují matraci širší, než je běžných 80 nebo 90 cm. Pro dostatečné pohodlí přidejte 10 nebo lépe 20 cm. Nejlepší je vyhledat firmu, která zhotovuje matrace pro děti i dospělé na míru, z českých je to například MPO-matrace. Nemusíte se tu obávat žádných příplatků, zaplatíte jen materiál navíc.

Paní Martina, která také koupila dětskou matraci Marcelka Natur, uvedla: „Zboží jsem vybrala na internetu, líbil se mi popis výrobku a velké plus je pro mě výroba na míru. Zatím ji má syn krátce, ale vypadá kvalitně a je příjemná. S původní polokokosovou zakoupenou jinde se to nedá srovnat.“