Matrace pro děti od tří let

První velké postele se dítě dočká většinou okolo tří let. V tomto věku mu už můžete pořídit postel pro dospělé – ne však matraci pro dospělé! Dítě totiž méně váží a má páteř ve vývoji.

Matrace pro děti tedy musí být v každém bodu pružné i při zatížení nižší hmotností, což výborně dokážou latexové matrace. Kokosová vlákna, koňské žíně a další přírodní materiály v dětské matraci jsou zase zárukou prodyšnosti. I tak je třeba po 5 až 7 letech dětské matrace z hygienických důvodů vyměnit. Při té příležitosti zhodnoťte aktuální váhu dítěte a jeho další potřeby. U všech matrací MPO lze zvolit atypický rozměr, který získáte bez příplatku.

Dětské matrace pro mladší i starší děti a pro alergiky

Náš tip: Latexová matrace LATEX 3 PLUS – 3zónová matrace s výškou 12 cm, pružná, tvarově stálá, hygienická, vhodná i pro alergiky, osoby s bolestmi zad nebo trvale ležící.

Pro děti se hodí také pěnové matrace, většinou středně tuhé. U menších dětí se ještě musí počítat s pomočováním, takže je lepší zvolit levnější matraci, což už dnes naštěstí není na úkor její kvality. Také pratelný potah, který lze rozdělit na dvě části, je vítanou pomocí při nehodách. Pro malé děti jsou však zbytečné anatomické zóny matrace, protože při spánku často mění polohu a rychle rostou. Pořiďte je až starším školákům.

Náš tip: Matrace s kokosovým vláknem COCO SENSITIVE – dokonale prodyšná, optimálně tuhá matrace s obsahem kokosových vláken a elastické studené pěny.

Zpozorněte při výběru matrace pro dětského alergika. V tomto případě jsou nezbytností přírodní materiály zaručující dobrou hygienu lůžka.

Náš tip: Horse Dream Gold – matrace propojující tři antialergické materiály: směs přírodního kaučuku, koňské žíně a vlákna agáve. Vyberte svému dítěti matraci, která mu zajistí „zlaté snění s koníčky“! A jako prevenci ji může využít celá rodina. Alergie se totiž objevují v každém věku, a čím méně spouštěčů, tím lépe.