Jak vybrat vhodné matrace pro děti

Pro děti jsou všeobecně vhodné spíše tvrdší či středně tvrdé matrace, které dobře podepřou jejich rostoucí páteř. Tedy pozor: dětem do 12 let nepořizujte měkké ani jinak populární matrace z paměťové pěny.

Inspirujte se například českou matrací Sandy od společnosti MPO-matrace, která je složená ze dvou typů moderní pěny. Menší děti se ve spaní takzvaně „hemží“, proto jsou pro ně zbytečné i anatomické zóny matrace. U dětí trpících skoliózou se při výběru matrace i polštáře poraďte s ortopedem.

Najednou vaši miláčci vyrostou a máte doma teenagery…

Junioři už mohou mít běžné 7zónové matrace, mezi něž patří oblíbená matrace Xena (výška 14 cm, nosnost 120 kg), která nabízí z každé strany jinou tuhost. Je tak vyladěná, že v žebříčku prodejnosti českých matrací dlouhodobě obsazuje 1. místo.

Nebo vyberte matraci Teri se stejnou výškou a nosností, kterou doporučuje lékař pro všechny uživatele s bolestmi zad a kloubů – pro dospělé, mladé, studenty i děti. Má 5 příjemných anatomických zón – pro hlavu a krk, ramenní změkčení, zpevnění pro boky a střední část těla, pro kolena a stehna, pro lýtka a chodidla.

Z hlediska hygieny dětské i juniorské matrace často otáčejte. Důležité je také pravidelné větrání matrací a praní jejich potahů na 60 stupňů. U MPO matrací si můžete vybrat řadu snímatelných potahů – například strečový, letní/zimní nebo s aloe vera. Protože se dají zipem rozdělit na dvě poloviny, vyperete jen znečištěnou část a tím ušetříte energii.

Využijte při výběru dětských matrací výhodné ceny

Pořizujete-li matrace dvěma sourozencům, zapátrejte v nabídce cenově zvýhodněných matrací 1+1 zdarma. Najdete tu matrace z tradičních materiálů, ale i kombinace s přírodními materiály, které prospívají alergikům, například matrace s koňskými žíněmi. Uvedená cena platí vždy pro 2 kusy matrace. MPO umožňuje i výrobu atypických rozměrů bez příplatků.