Jsou taštičkové matrace vhodné pro děti? 

Pružinové matrace jsou známé už od 18. století, ale postupně se dočkaly řady vylepšení a dnes nesou označení Bonell. Ještě lepší jsou ale novodobé taštičkové matrace, typické jádrem z taštičkových pružin. Mohou je používat všechny generace – od dětí po seniory.

taštičkové matrace vyhovují všem generacím – děti i dospělí ji ocení pro její ortopedické vlastnosti
Pro děti i dospělé – taštičkové matrace jsou totiž ortopedické

Jak fungují? Každá pružina matrace má vlastní textilní obal neboli taštičku. Díky tomu individuálně reaguje na polohu a tlak těla, jehož tvaru se ihned přizpůsobí. Čím větší počet pružin v matraci, tím lepší ortopedická podpora páteře, k níž přispívají i horní pěnové či kokosové vrstvy matrace, oddělené od jádra textilní vložkou. Taštičková matrace je prostě výborně promyšlená a můžete se na ni 100% spolehnout.

Tip na dětskou taštičkovou matraci

Český výrobce MPO-matrace vyrábí hned několik taštičkových matrací – se střední tuhostí a pěti anatomickými zónami. Doporučujeme Spring Horse Lux, špičkovou taštičkovou matraci, která je pevná a zároveň natolik pružná, že vyhoví i dětem včetně těžších alergiků. Zásluhou prodyšnosti použitých materiálů je zaručená maximální hygiena lůžka. 

Certifikovaná zdravotní taštičková matrace Spring Horse Lux má výšku 20 cm a nosnost 130 kg. Ve standardním rozměru stojí 8090 Kč. Využívá efektu šetrně získávaných koňských žíní, bio pěny obohacené sójovými extrakty, letní a zimní strany. Koňské žíně, osvědčené staletími, výborně akumulují teplo, jsou elastické a vzdušné. Chrání lůžko před vznikem plísní a alergenů. 

Taštičkové matrace Spring Horse Lux s přírodními materiály získaly například tyto uživatelské recenze: „Zatím je máme krátce, ale jsou super!“ „Asi koupím ještě další stejného typu a vyměním je postupně za ty umělé.“ 

Zapomeňte i vy na staré pružinové matrace, které byly někdy až nebezpečné, a pořiďte svým dětem moderní taštičkové matrace